Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek cieszy się w Polsce z każdym rokiem coraz większą popularnością. To wyjątkowy tłuszcz i dlatego jest faworytem dietetyków i lekarzy. Oliwa z oliwek znajduje zastosowanie przede wszystkim w kuchni, ale działa też dobroczynnie na nasze zdrowie i znajduje zastosowanie w kosmetyce.

Wielu Greków zaczyna swój dzień od wypicia łyżki oliwy z oliwek, ponieważ wpływa ona doskonale na krążenie, przemianę materii i obniża poziom cholesterolu. Oliwa z oliwek to prawdziwe "płynne złoto Grecji"!

Sklep z produktami greckimi

W naszym sklepie greckim znajdziecie między innymi przysmaki greckie, oliwy greckie, przyprawy greckie. Są to wyselekcjonowane produkty pochodzące z najlepszych greckich upraw. Klienci uwielbiają kuchnię tego kraju ze względu na uniwersalność dań oraz niepowtarzalny smak, a to za sprawą przypraw, które także dostępne są w naszym sklepie.

Oliwa z oliwek z grecji

Grecka oliwa z oliwek jest szeroko znana ze swojego wyjątkowego smaku i wysokiej jakości. Uprawa w Grecji daje jej owocowy smak i silny, ostry zapach. Zazwyczaj używana jest do wykańczania potraw i skrapia się je oliwą tuż przed podaniem. Oliwa z oliwek to także składnik wielu tradycyjnych potraw śródziemnomorskich. Jej zastosowanie odnajdziemy w wielu daniach obiadowych, sosach czy sałatkach. 

Grecka oliwa z oliwek jest produkowana przy użyciu różnych metod, w tym tłoczenia na zimno i wirowania. Klasyfikuje się ją również według poziomu kwasowości, przy czym oliwa z oliwek extra virgin ma najniższą kwasowość (poniżej 0,8%), a czysta oliwa z oliwek ma wyższy poziom kwasowości.

Grecka oliwa z oliwek - najwyższa jakość i rozsądna cena

Szeroki wybór najlepszej greckiej oliwy sprowadzanej prosto z Grecji! Klienci szczególnie cenią sobie świeży smak oliwek i działanie przeciwutleniające zawarte w oliwie z oliwek Extra virgin Miterra. W asortymencie znajduje się również oliwa z oliwek Zero.2 Cretan, która jest produkowana na Krecie, za pomocą najlepszej metody mechanicznego tłoczenia na zimno, dzięki czemu na długi czas zachowuje swój zapach, kolor, a także smak. Warto zwrócić uwagę także na oliwę extra virgin z ziołami i przyprawami. Całość została zamknięta w eleganckich buteleczkach.

Sprawdźcie także greckie oliwy smakowe z dodatkiem na przykład chili, bazylii, oregano. Oliwa grecka jest jednym z najpopularniejszych wyrobów produkowanych na greckich wyspach. W zależności od regionu występują różne jej smaki, konsystencja, a także barwy. Oliwy to produkty wysokiego gatunku, które można używać do różnych dań przygotowywanych na ciepło oraz zimno.

Wyjątkowy smak oliwek prosto z greckich wysp

W ostatnich latach grecka oliwa z oliwek zyskała międzynarodowe uznanie za swoją jakość i smak, a wiele marek zdobyło nagrody i wyróżnienia na konkursach oliwy z oliwek na całym świecie. Jest podstawą w kuchni greckiej i jest szeroko stosowana również w innych krajach śródziemnomorskich.

Pokazano 1-10 z 86 pozycji

Aktywne filtry